Životopis – podrobné vysvětlení jednotlivých částí

Základní údaje

Patří sem jméno a příjmení, datum narození, adresa, telefon, případně máte-li e-mail. Také můžete uvést rodinný stav (svobodný / ženatý).

Absolvované školní vzdělání

Zde uveďte stupeň vašeho nejvyššího dosaženého vzdělání tzn. maturanti na SOŠ nebo ve studijním oboru SOU uvedou “úplné střední odborné”, maturanti na gymnáziu uvedou “úplné střední všeobecné” a vyučení uvedou “střední odborné”. Dále uveďte obor Vašeho studia (např. Slaboproudá elektrotechnika, Obchodní akademie, Zedník – podle oficiálního názvu), pro úplnost uveďte také rok ukončení. Máte-li v rámci oboru absolvované nějaké zaměření či specializaci, o níž si myslíte, že se vztahuje k práci, kterou hledáte, nebo, že jinak zvyšuje vaše šance, uveďte je také – např. v závorce za názvem oboru.

Absolvované kursy, zkoušky, stáže

Tuto položku zřejmě většina z vás uvádět nebude, pokud však máte absolvované nějaké mimoškolní vzdělání vztahující se alespoň částečně k hledanému zaměstnání, uveďte je. Také určitě uveďte své případné studijní pobyty či stáže v zahraničí.

Jazykové znalosti

Zde uveďte Vaše reálné jazykové znalosti a dovednosti (např. “Angličtina – aktivně (plynně hovořím, zvládám psaní i složitých textů), Němčina – pasívně (jsem schopen číst běžné nepříliš složité texty)” a dále pokud máte absolvovanou určitou jazykovou zkoušku.

Další speciální znalosti, dovednosti a schopnosti

Uveďte ty znalosti a dovednosti, které zvyšují vaši cenu na trhu práce a nebyly vysloveně jmenovány v žádné dosavadní kolonce (např. v kursech). Např. řidičský průkaz sk.B, psaní v textovém editoru MS Word,správa počítačové sítě Novell, konstruování pod systémem AutoCAD, obchodní vyjednávání, jednoduché či podvojné účetnictví, matematické modelování,statistické metody, cenové analýzy apod.

Profesní cíle

Uveďte, jak si představujete svou práci v hledaném zaměstnání, čeho byste chtěli dosáhnout, co jste ochotni pro to udělat, případně obětovat. Tuto položku není nutné uvádět (zvlášť ne u kvalifikačně méně náročných povoláních). Pokud ale ve svých představách jasno máte (a není to ani příliš naivní ani neúměrně odvážné ani příliš skromné), uveďte to. Člověk, který ví, co chce, je vždy žádanější, než člověk typu “mouchy snězte si mě”. Také ovšem platí, že než psát “bláboly”, je lepší nepsat nic.

Reference

Sem můžete uvést kontakt na osobu (s uvedením organizace), která o vás a vašich kvalitách může podat informace (např. jste tam vykonávali brigádu) nebo můžete uvést některého učitele důležitého odborného předmětu. Tento údaj není nutný, ale může vám pomoci a i když zaměstnavatel možnost zjistit o vás informace nevyužije, působíte věrohodněji.